Panelista

Jiří Hlavenka

Podnikatel, investor, publicista, radní Jihomoravského kraje pro vědu, výzkum, inovace a IT (Česká republika)

Po absolvování oboru jaderné a tepelné energetiky na brněnském VUT se ihned po roce 1989 vrhl do podnikání. Spoluzaložil a řídil vydavatelství Computer Press, orientované na odbornou literaturu, ve své době představovalo nejvýznamnějšího odborného vydavatele v zemi. Koncem devadesátých let stál u zrodu řady inovativních aktivit na Internetu – první internetový obchod v zemi (Vltava.cz), první aukční server, průkopnictví dokonce ve světovém či evropském měřítku v oblasti prodeje digitálních knih a digitální hudby. Byl společníkem v ostravské společnosti NetDirect, předního producenta internetových obchodů v regionu a pomohl dovést firmu k úspěšnému prodeji nadnárodní skupině Naspers. Od devadesátých let se profiluje jako tzv. sériový investor; má za sebou cca patnáct investicí do startupů, převážně v oblasti high-tech. Mezi nejvýznamnější a nejúspěšnější projekty patří společnost Kiwi.com, kterou spoluzaložil a byl jejím prvním investorem; společnost se během sedmi let dostala na obrat přesahující 25 miliard Kč a 3000 zaměstnanců, je globálním lídrem v oblasti tzv. virtuálního interliningu u letecké dopravy. Mezi další zajímavé investice patří například společnost FaceUp, která se zabývá bojem proti šikaně na školách, též na globální úrovni.

Agenda řečníka

10:30

 - 

12:00

12. květen

Karel Havlíček – Místopředseda vlády, ministr průmyslu a obchodu, ministr dopravy, Vláda České republiky (Česká republika)

Taťána le Moigne – Ředitelka české, maďarské, rumunské a slovenské pobočky společnosti Google (Česká republika)

Jiří Hlavenka – Podnikatel a investor v oblasti informačních technologií, radní Jihomoravského kraje pro vědu, výzkum, inovace a IT (Česká republika)

Vojtěch Petráček Rektor, České vysoké učení technické v Praze (Česká republika)

Moderátorka:

Helena Horská – Hlavní ekonomka, Raiffeisenbank (Česká republika)

Agenda moderátora

Host se neúčastní žádné události jako moderátor
Jste připraveni?

Sledujte Digitální Česko z pohodlí domova!