VIP Talk: Digitální bezpečnost v době kybernetických válek

13. 5. 2022
 
11:30
 - 
11:55

Internet, cloudová řešení, 5G, videokonference, umělá inteligence, sociální sítě nebo virtuální prostředí. Stručný výčet technologií, které v našich životech zastávají stále významnější roli. Digitalizace společnosti a ekonomiky se během koronavirové pandemie drasticky zvýšila a IT řešení je dnes naprosto nezbytným předpokladem pro zachování nejrůznějších činností v chodu.

Závislost na technologiích nikdy nebyla větší a kybernetičtí útočníci si toho jsou vědomi. Rychlý vývoj digitálních produktů a služeb čelí novým bezpečnostním výzvám, které je třeba odhalit a řešit po celém světě. Hackerské útoky jsou stále sofistikovanější a dochází k přechodu z cílených útoků na nové formy masivních hrozeb pro miliony podniků a občanů.

Pokud chceme úspěšně reagovat na současné bezpečnostní výzvy, neobejdeme se bez spolupráce na mezinárodní úrovni. Prostřednictvím Agentury Evropské unie pro kybernetickou bezpečnost (ENISA) přijímá EU opatření k řešení výzev v oblasti kybernetické bezpečnosti, podporuje kybernetickou diplomacii, posiluje kybernetickou obranu, podporuje výzkum a inovace a chrání kritickou infrastrukturu. 

Jaký dopad měla koronavirová pandemie na kyberbezpečnost? Jaké jsou závěry Evropské rady týkající se strategie kybernetické bezpečnosti EU pro digitální dekádu? Je možné dosáhnout strategické autonomie týkající se kybernetické bezpečnosti při současném zachování otevřené ekonomiky? Jak je na tom v této oblasti Česká republika v porovnání s ostatními členskými státy?

Jste připraveni?

Sledujte Digitální Česko z pohodlí domova!