eCommerce, kam kráčí a co buduje? (POUZE PRO ZVANÉ)

13. 5. 2022
 
08:00
 - 
09:45

Čísla mluví jasně, Česko patří na poli eCommerce mezi velmoci. Například v přepočtu na obyvatele se pyšníme jedním s nejvyšších množství eshopů v Evropě. Navíc číslo rok od roku roste, stejně jako obrat celého segmentu. České „vlajkové lodě“, jako je například online supermarket Rohlik.cz, vyhledávač levných letenek Kiwi.com, internetový obchod Alza.cz nebo doručovací služby Zásilkovna.cz působí již dávno daleko za českými hranicemi a nic nenasvědčuje tomu, že by se česká expanze blížila svému vrcholu.

Oblast eCommerce je velmi specifická. Jedná se o vysoce konkurenční a dynamicky vyvíjející prostředí. Zákazníci kladou stále vyšší nároky na kvalitu doručování, spolehlivost služeb, doručování v menších časových oknech nebo vyšší flexibilitu dopravců. Neustálé zlepšování těchto oblastí je pro každou firmu permanentní výzvou. A v době koronavirové tato skutečnost platila dvojnásobně. Není žádnou novinkou ani překvapením, že covidová opatření ve výsledku nasměrovala eCommerce k rychlejšímu růstu a k rekordním výsledkům.

Kam kráčí česká eCommerce a co buduje? Jaké změny můžeme očekávat v následujících letech? S jakými problémy se potýká a naopak, jaké jsou její největší výhody? Jak je na tom Česká republika v porovnání s ostatní evropskými státy? Co brání mladým podnikatelům v rozvoji jejich projektů? Jak může EU podpořit rozvoj startupů?


Jste připraveni?

Sledujte Digitální Česko z pohodlí domova!