Panelista

Martin Kolovratník

Místopředseda, Hospodářský výbor a Správní rada Správy železnic (Česká republika)

Martin Kolovratník vystudoval Dopravní fakultu Jana Pernera Univerzity Pardubice a je odborníkem v oblasti dopravy. Z pozice místopředsedy Hospodářského výboru a místopředsedy Správní rady SŽDC se stará o rozvoj vysokorychlostních železnic v Česku. Je organizátorem již tradiční mezinárodní Železniční konference Pardubice. Stál u zrodu prezentace Českého rozhlasu na sociálních sítích (Facebook, Google+, YouTube), byl hlavním průkopníkem živých Skype telefonátů ze zahraničí do živého vysílání. Sdílí podporu liberálních myšlenek. Martin Kolovratník vyznává ideu efektivního státu a úspornosti. Díky podpoře občanů se na podzim 2013 stal poslancem Parlamentu České republiky a tento mandát dokázal obhájit i ve sněmovních volbách v roce 2017.

Agenda řečníka

13:45

 - 

15:15

13. květen

Martin Kolovratník – Poslanec Parlamentu České republiky, místopředseda Hospodářského výboru a místopředseda Správní rady Správy železnic (Česká republika)

Franciszek Sterczewski – Poslanec Sejmu Polské republiky, člen Výboru pro infrastrukturu v polském Sejmu (Polsko)

Bohdan Wojnar – Bývalý prezident Asociace automobilového průmyslu České republiky, člen představenstva Svazu průmyslu a dopravy České republiky (Česká republika)

Miroslav Svítek – Člen Vědecké rady Českého Institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC), emeritní děkan Fakulty dopravní ČVUT (Česká republika)

Moderátorka:

Rut Bízková – Bývalá ministryně životního prostředí České republiky, bývalá předsedkyně Technologické agentury České republiky (Česká republika)

Agenda moderátora

Host se neúčastní žádné události jako moderátor
Jste připraveni?

Sledujte Digitální Česko z pohodlí domova!